Muzeum českého amatérského divadla Miletín

Ohlášení plánované návštěvy
Muzeum českého amatérského divadla
507 71 Miletín

  Kontakní údaje:
Milan Lánský
Email:
muzeummiletin@seznam.cz
Telefon:
+420 737 308 469

 
Informace o členství
v O.S. Muzeum českého amatérského divadla v Miletíně
 

 
archiv
dokumentů a událostí
 

o nás  muzeum  opony  Miletín 

Muzeum českého amatérského divadla v Miletíně

Jak vše vzniklo:
Myšlenka zachovat hmotné památky na činnost ochotnických souborů a uspořádat je do expozice našla úrodnou půdu u Divadelního souboru Erben v Miletíně a díky dobročinnosti majitele zámku pana Ondřeje Stýbla i za nezanedbatelné pomoci Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu a za podpory Ministerstva kultury a dalších sponzorů se ji podařilo v základní expozici realizovat.

První krok – úvodní expozice - se ukázal úspěšným, přitažlivým a všemi oceňovaným. I nadále se pokoušíme zapojit do toho náročného úkolu širší okruh zájemců o historii amatérského divadla, využít vědomostí a zkušeností dalších historiků divadla, amatérských divadelních sdružení, jednotlivých souborů a nadšených zájemců o divadelní historii. Muzeum by se mělo, podle našeho názoru, stát záležitostí všech amatérských divadelníků i jejich profesionálních spolupracovníků.

Proto na základě schválených stanov občanského sdružení vytváříme společenství, které bude společnými silami o své muzeum pečovat. I Vy se múžete stát členem spravujícím Muzeum českého amatérského divadla.
Více informací naleznete zde.